Szybka pożyczka a kredyt bankowy

Szybka pożyczka oraz kredyt gotówkowy często stosowane są wymiennie. Nie jest to prawidłowe nazewnictwo. Jaka jest różnica między szybką pożyczką, a kredytem gotówkowym?

Inny pożyczkodawca

Warto zwrócić uwagę na instytucje, która udziela nam pożyczki. Kredyt gotówkowy jest udzielany przez bank. Zasady udzielania kredytów opisane są w prawie bankowym. Szybka pożyczka udzielana jest przez prywatną firmę lub osobę fizyczną. Pożyczka online w 15 minut – https://www.wonga.pl/blog/zamiast-czeka%C4%87-ca%C5%82%C4%85-dob%C4%99-na-przelew-zasilasz-konto-w-15-minut jest uregulowana w prawie cywilnym.

Najważniejszy jest czas

Osobom, które decydują się na szybkie pożyczki najbardziej zależy na czasie. Jest to podstawowy argument, który ma największe znaczenie. Czas odgrywa decydującą rolę.

Możliwość uzyskania szybkich pieniędzy nie jest tania. Warto więc mieć to na uwadze. Nie licząc rozpoczęcia współpracy z firmą pożyczkową, gdzie klient korzystający z pożyczki online może skorzystać z oferty 0%. Oferta ta jest pozbawiona wszystkich opłat. Klient oddaje dokładnie taką sumę pieniędzy jaką pożyczył. Firma nie nalicza prowizji, opłat za przyznanie pożyczki, czy prowizji. RRSO pożyczki to 0%.

Każda kolejna pożyczka wiąże się z kosztami. Nie są to małe koszty. RRSO może wahać się nawet w granicach kilkuset procent.

Duży wpływ na czas w jakim rozpatrywane są wnioski o pożyczkę online jest ograniczenie formalności do minimum. Firmy kredytowe sprawdzają klientów tylko na podstawowym najniższym poziomie. Jak sama nazwa pożyczki wskazuje czas decyzji kredytowej to 15 minut. Jest to niezaprzeczalny plus szybkich pożyczek.

Czy warto pożyczać? 

Wszystko zależy od sytuacji w jakiej jest klient. Czasami warto zaryzykować i ponieść koszty pożyczki online. Warto jednak wcześniej zastanowić się, czy rata pożyczki nie jest zbyt dużym obciążeniem w domowych wydatkach.

Ustalenie wysokości raty na najwyższym z możliwych dla nas poziomie może doprowadzić do szybkiego zadłużania się, by pokryć spłatę jednej pożyczki kolejną. Jest to rozwiązanie, które na dłuższa metę może przynieść klientowi tylko straty. Jest to najprostsza droga do uwikłania się w spirale kredytową.

Decyzja o kolejnym zadłużeniu zawsze musi być dobrze przemyślaną i przeanalizowana. Nie warto podejmować decyzji o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania pod wpływem emocji. Pożyczka, by była dla nas korzystnym rozwiązaniem musi być dokładnie przeanalizowana. Decyzje podjęte pod wpływem impulsu przeważnie są złe i mają poważne konsekwencje. Zaciągnięcie każdego zobowiązania musi być dobrze przemyślane. Szybkie podejmowanie decyzji w kwestiach finansowych zawsze ma swoje konsekwencje.